Fasola szparagowa zasmażana

Fasola szparagowa zasmażana

Fasola szparagowa zasmażana

Składniki:

  • 75 dkg fasolki szparagowej
  • 2 dkg cebuli
  • 5 dkg tłuszczu
  • 3 dkg mąki
  • sól, cukier, pieprz, ocet

Sposób przyrządzenia:

Strączki fasoli obieramy z włókien, myjemy,kroimy w skośne kawałki, dodajemy drobno pokrajaną cebulę i gotujemy w niewielkiej ilości wody. Z tłuszczu i mąki robimy jasną zasmażkę, rozprowadzamy wodą, w której gotowała się fasolka. Łączymy rozprowadzoną zasmażkę z fasolą, cukrem, octem i zagotowujemy. Fasola szparagowa zasmażana podajemy z ziemniakami lub kaszą.

Cenne rady

Groch i fasola – zdrowe jedzenie – przepis na fasolę

Groch i fasola nie znalazły jeszcze należnego miejsca w naszych potrawach. A przecież dostarczają dużo cennych składników pokarmowych z których najważniejsze to białko, składniki mineralne i witaminy grupy B. Białko fasoli i grochu, choć jest białkiem niepełnowartościowym, powinno być jak najbardziej wykorzystywane. Niewielki dodatek produktów zawierających białko zwierzęce do potraw z grochu i fasoli podnosi wartość białka roślinnego. Kawałek boczku, kiełbasy czy mięsa albo jajo nie zwiększą zbytnio kosztu potrawy, a znacznie ułatwią wykorzystanie zawartego w grochu i fasoli białka.

Fasola szparagowa zasmażana- przepis na fasolę

Groch i fasola są bogatym żródłem  składników mineralnych jak wapń, fosfor i żelazo. Zawierają one także więcej niż inne warzywa witaminy grupy B. Oprócz wymienionych składników suche nasiona grochu i fasoli zawierają dużo skrobi i dlatego są pokarmem sycącym, szczególnie chętnie spożywanym podczas ciężkich prac. Z nasion grochu i fasoli w czasie gotowania oddziela się twarda, otaczająca ziarno błonka. Zawiera ona dużo błonnika i dlatego ludziom chorym lub dzieciom dajemy przetarte potrawy z fasoli lub grochu.Suche nasiona roślin strączkowych gotują się dość długo, co w dużej mierze jest przyczyną niskiego spożycia potraw z tych produktów.

Potrawy z suchych nasion strączkowych musimy tak przygotować, aby zachować możliwie najwyższą ich wartość. Dlatego należy w przeddzień gotowania zalać przegotowaną przestudzoną wodą i pozostawić do następnego dnia, aby suche ziarna dobrze napęczniały, co skróci czas gotowania. Możemy gotować nasiona w tej samej wodzie, w której miękły a jeżeli woda wsiąkła dolewamy wody przegotowanej. Wspaniałym przykładem są kotlety z fasoli.Przepis na fasolę szparagową  zawiera dużo błonnika i pomoże nam w okresie ciężkich prac.

print

 

Kategorie dań

Zaloguj się i zarabiaj pieniadze na sprzedaży suplementów diety- kliknij w obrazek!!!

sklep

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*