placki po węgiersku

Gulasz z plackiem ziemniaczanym

Gulasz z plackiem ziemniaczanym- placek po węgiersku– przepis na gulasz z plackiem ziemniaczanym

  • 50 dkg mięsa bez kości,
  • sól,
  • 3 dkg mąki,
  • 15 dkg cebuli,
  • 6 dkg smalcu,
  • pieczarki
  • czerwona papryka

Mięso myjemy, krajemy w kostkę na dwa palce, oprószamy mąką. Obsmażamy na gorącym tłuszczu wraz z drobno pokrajaną cebulą. Zarumienione mięso przekładamy do garnka,podlewamy wodą i dusimy do miękkości. Dodajemy paprykę i pieczarki.  Można pod koniec duszenia dodać kilka łyżek przecieru z pomidorów. Podajemy z kaszą, z plackiem ziemniaczanym lub kluskami kładzionymi lub ziemniaczanymi oraz z mizerią lub ogórkiem kiszonym.

Gulasz z plackiem ziemniaczanym możemy przyrządzać w ten sam sposób z każdego rodzaju mięsa. Do baraniny można dodać ząbek czosnku.Mięso jest jednym z najcenniejszym produktem spożywczym. Przyrządzając potrawy z mięsa musimy zastanowić się nad jego najwłaściwszym użytkowaniem. Smak i zapach mięsa powodują, że inne produkty razem z nim ugotowane są smaczniejsze.

placek po węgiersku-Gulasz z plackiem ziemniaczanym

Tę właściwość mięsa wykorzystujemy w przyrządzaniu potraw półmięsnych. Mięso przyniesie korzyści naszemu organizmowi nie wówczas, gdy zjemy raz od święta duży kawał, lecz gdy dodamy częściej małe jego ilości do potraw mącznych czy jarzynowych. Mięso surowe spożywamy bardzo rzadko i to najczęściej, jako lekarstwo, na przykład wątrobę, która zawiera w stanie surowym składniki leczące blednicę, czyli anemia. Składniki te przy gotowaniu ulegają zniszczeniu. Mięso gotujemy, smażymy, pieczemy lub dusimy. Nieumiejętne przyrządzanie mięsa traci dużo  zawartych w nim składników odżywczych. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać wskazówek podanych przy poszczególnych przepisach.Przepis na placek po zbójnicku.Przepis na gulasz z plackiem ziemniaczanym.

Codzienne pożywienie może zapewnić potrzebną człowiekowi ilość witamin tylko wówczas, gdy potrawy wchodzące w skład posiłków są właściwie dobierane. Ważny jest także sposób przyrządzania potraw, gdyż nieumiejętne przyrządzanie może w dużym stopniu, a nawet całkowicie zniszczyć witaminy zawarte w produktach. Wskazania jak zachować witaminy w posiłkach znajdziecie w szczegółowych opisach wykonania potraw.

print

 

Kategorie dań

Zaloguj się i zarabiaj pieniadze na sprzedaży suplementów diety- kliknij w obrazek!!!

sklep

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*