Surówka z cebuli z jabłkami

Surówka z cebuli z jabłkami – przepis na surówkę z cebuli z jabłkami

Składniki:

  • 20 dkg cebuli,
  • 15 dkg jabłek,
  • 10 dkg ogórków kiszonych,
  • 2 dkg oleju,
  • sól, ocet, pieprz.      
Surówka z cebuli z jabłkami -przepis na surówkę z cebuli z jabłkami

                                                                                                                                                             Cebulę, jabłka, ogórki kiszone obieramy. Cebulę kroimy w cienkie plasterki, jabłka i ogórki ścieramy na tarce. Dodajemy oleju, soli i pieprzu do smaku. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą razem, następnie dodajemy ocet, sól, pieprz do smaku oraz olej. Smacznego.

Witaminy – składniki pożywienia niezbędne dla zdrowia- surówka z cebuli z jabłkami – przepis na surówkę z cebuli z jabłkami-Surówka z cebuli z jabłkami

W produktach spożywczych, z których organizm czerpie budulec i energię, znajdują się jeszcze inne składniki odżywcze, równie ważne i konieczne dla zdrowia człowieka. Przez długie lata nie potrafiono sobie wyjaśnić, dlaczego ludzie zapadali na różne, niekiedy bardzo ciężkie choroby, mimo dobrych warunków bytowania i spożywania obfitych posiłków składających się w głównej mierze z produktów mięsnych i mącznych.

Długotrwałe obserwację i badania wykazały, że głównym powodem występowania tego rodzaju schorzeń jest zbyt małe spożycie lub całkowity brak w pożywieniu warzyw i owoców w skład których wchodzi przepis na surówkę z cebuli z  jabłkami.  Dawniej, a niekiedy i dziś jeszcze nie zdawano sobie znaczenia warzyw i owoców w odżywianiu. Może nam się wdawać że w warzywach i owocach jest głównie woda.

Z codziennej praktyki wiemy, jak niewiele suszu pozostaje z użytych do suszenia jabłek lub malin albo jak dużo wody można odcisnąć z utartych  ziemniaków lub marchwi. Jednakże po odciśnięciu owoców lub warzyw nie otrzymujemy czystej wody, lecz sok o określonym smaku, kolorze, zapachu. Zapamiętajmy więc że właśnie w tym soku rozpuszczone są drogocenne dla organizmu człowieka składniki odżywcze, a między innymi takie, które nazywamy witaminami. Dotychczas poznano około trzydziestu witamin. Każda z nich ma swoją nazwę, a ponadto poszczególne witaminy oznaczono dużymi literami alfabetu (A, B C,D i tak dalej).

Racuchy

print

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*