Pasta chrzanowo jajeczna

pasta chrzanowo jajeczna

Pasta chrzanowo jajeczna

 

Korzeń Chrzanu jest przyprawą bardzo popularną, zwłaszcza w Azji i Europie, ale również na innych kontynentach. W kuchni polskiej jest obecny od bardzo dawna , a największym zainteresowaniem cieszy się w okresie Świąt Wielkanocnych.

Korzeń chrzanu, dzięki swojemu intensywnemu, ostremu smakowi stanowi doskonały dodatek do mięs, wędlin i pasztetów, jaj, ryb, białego sera, a także białego barszczu. Jest również wykorzystywany do przyprawiania kiszonych ogórków, a także różnorodnych sosów, w tym sosu chrzanowego oraz niektórych rodzajów musztard i majonezów. Chrzan jest również rośliną posiadającą liczne właściwości zdrowotne. Charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami bakteriobójczymi i grzybobójczymi oraz przeciwwirusowymi. Chrzan w Polsce najbardziej popularny jest na Święta Wielkanocne połączony z ugotowanymi jajkami w postaci pasty. Jest to wspaniały dodatek do wędlin na wigilijnych stołach.

Skład produktów do Pasta chrzanowo jajeczna składa się z następujących składników:

  1. Jaja gotowane
  2. Chrzan starty lub kupczy dobrej firmy
  3. Majonez
  4. Musztarda
  5. Pieprz
  6. Sól

Sposób przyrządzenia  Pasta chrzanowo jajeczna   jest bardzo prosty. Ugotowane jaja ścieramy na tarce a następnie dodajemy chrzan oraz pozostałe produkty . Wszystko razem mieszamy i dodajemy do smaku sól i pieprz. Na 20 jaj dodajemy 200 g chrzanu i 200 g majonezu oraz dwie duże łyżki stołowe musztardy. Jest to wspaniałym dodatkiem do wszystkich potraw na wigilijnym stole.

Pomidorowa

print

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons