Galareta z nóżek wieprzowych

Galareta z nóżek wieprzowych – przepis na galaretę z kury

Sposób przyrządzenia:

Dokładnie oczyszczone, umyte i porąbane na części nóżki wieprzowe zalewamy 2,5 litry zimnej wody. Dodajemy włoszczyznę i gotujemy na wolnym ogniu. Gdy mięso odstaję od kości, odcedzamy rosół, mięso oddzielamy od kości i krajemy w drobne kawałki. Do mięsa dodajemy gotowaną marchewkę i pietruszkę pokrajane w paski a także groszek konserwowy, możemy także dodać ugotowane jajo na twardo,  doprawiamy do smaku solą,pieprzem, majerankiem i jeżeli ktoś lubi – roztartym czosnkiem. Mięso nakładamy do foremek lub salaterek. Zalewamy rosołem i odstawiamy w zimne miejsce, aby galaretka zastygła. Przed podaniem zdejmujemy z galarety nadmiar tłuszczu. Możemy także użyć mięsa z drobiu.

Zakąski – Galareta z nóżek wieprzowych

Zakąski możemy podawać zimne i gorące. Należy jednak przyjąć zasadę, że podajemy je w niewielkiej ilości każdego rodzaju – i gdy chodzi o obiad przed podaniem zupy. Jako zakąski gorące możemy podać Bigos, kiełbasę podsmażaną z cebulą. Jako zakąski zimne podajemy zimne mięsa, ryby w galarecie, śledzie, jaja w różnych sosach, sałatki jarzynowe.

Przepis na galaretę

Wszystkie pieczone zimne mięsa, jeśli je podajemy jako zakąski, kroimy w równe, cienkie plastry zawsze w poprzek włókien mięsnych. Pokrojone płaty mięsa układamy na półmisku lub okrągłym płaskim talerzu tak, aby jeden kawałek zachodził nieco na drugi ( na zakładkę). Na półmisku układamy mięso tak, aby brzegi półmisków były wolne. Pamiętajmy zawsze o konieczności przybrania półmisków listkami zielonej sałaty, cząstkami pomidora lub kiszonego ogórka, skośnie ciętymi kawałkami zielonych części porów. Ładnie wygląda jako dekoracja ozdobnie obrana rzodkiewka.

print

Wydruk przepisu
Galareta z nóżek wieprzowych
Galareta z nóżek wieprzowych
Porcje
porcje
Składniki
Porcje
porcje
Składniki
Galareta z nóżek wieprzowych
Sposób przygotowania
  1. 1 Umyte i porąbane nóżki wraz z włoszczyzną gotujemy w 2,5 litrze wody zimnej na wolnym ogniu. 2. Odcedzamy rosół, oddzielamy mięso od kości i kroimy w drobne kawałki. 3. Do mięsa dodajemy pokrojoną marchewkę i pietruszkę. 4. Doprawiamy do smaku pieprzem i solą oraz majerankiem, ( jeżeli ktoś lubi także czosnkiem) 5. Mięso nakładamy do foremek i zalewamy rosołem. 6. Odstawiamy w zimne miejsce aby galareta zastygła.
 

Kategorie dań

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*