Sałatka z warzyw mieszanych – Porady i przepisy kulinarne

Sałatka z warzyw mieszanych - Porady i przepisy kulinarne
Sałatka z warzyw mieszanych – Porady i przepisy kulinarne

Sałatka z warzyw mieszanych – Porady i przepisy kulinarne

surówka z rzodkiewek ze szczypiorkiem

Przepisy na sałatki – Sałatka z warzyw mieszanych – Porady i przepisy kulinarne

Fasolę przebieramy, płuczemy z zalewamy przegotowaną zimną wodą. Następnego dnia gotujemy w wodzie, w której się moczyła. Marchew, pietruszkę i seler obieramy cienko, płuczemy i gotujemy. Ugotowane warzywa, ziemniaki, kiszone ogórki, jabłka i cebulę krajemy w drobną kostkę, łączymy z fasolą i ostrożnie mieszamy z sobą. Olej mieszamy z musztardą, dodajemy do sałatki,mieszając ostrożnie, aby nie rozgnieść ziemniaków. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Sałatkę taką, zamiast olejem i musztardą, można przyprawić majonezem.

Sałatki przygotowujemy z ugotowanych warzyw, jak ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, zielona fasolka lub groszek. Jest to znakomity sposób wykorzystania włoszczyzny. Do sałatek stosujemy dodatki z surowych warzyw, jak cebula, ogórki, pomidory, szczypior, a nawet owoców szczególnie jabłek. Często stosowanym dodatkiem do sałatek są ostre marynaty, grzyby, korniszony czy pikle.

Wszystkie składniki sałatek kroimy w kostkę lub słupki. Cebulę, grzyby marynowane czy korniszony siekamy bardzo drobno. Ważnym składnikiem sałatek jest sos z oleju i musztardy lub śmietana z przyprawami. Dodatek ten podnosi smak sałatki i jej wartość odżywczą. Sałatkę mieszamy z sosem i przyprawami na 2-3 godziny przed podaniem, aby warzywa przeszły smakiem przypraw. Dobrze przyrządzone sałatki są chętnie spożywane i dają duże możliwości urozmaicenia posiłków. W sałatkach dowolnie można łączyć produkty, z wyjątkiem stosowania buraków ćwikłowych jako jednego ze składników – ze względu na kolor i specyficzny smak.

[fts_facebook type=page id=100004095670296 posts=6 posts_displayed=page_and_others]

print
Wydruk przepisu
Sałatka z warzyw mieszanych - Porady i przepisy kulinarne
Czas oczekiwania 1 godzina
Porcje
porcje
Składniki
Czas oczekiwania 1 godzina
Porcje
porcje
Składniki
Sposób przygotowania
  1. 1. Fasole zalewamy wodą. 2. Następnego dnia gotujemy fasolę. 3. Marchew, pietruszkę i seler obieramy cienko - płuczemy i gotujemy. 4. Ugotowane warzywa, ziemniaki, kiszone ogórki, jabłka i cebulę krajemy w drobną kostkę i łączymy z fasolą. 5. Olej mieszamy z musztardą - dodajemy do sałatki mieszając ostrożnie. 6. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. 7. Sałatkę taką, zamiast olejem i musztardą, można przyprawić majonezem.
 

Kategorie dań

Zaloguj się i zarabiaj pieniadze na sprzedaży suplementów diety- kliknij w obrazek!!!

sklep

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*